IVE

Vaše ohlasy

Příspěvek k výrobku „IVE“ ( Daša a Anna ):

Dobry den,
Pisem Vam v mene svojej mami.Ma 54 rokov a pred 4 rokmi absolvovala operaciu, kedy jej odstranili maternicu.Po operacii sa citila v poriadku, ale velmi intenzivne pocitovala navaly horucav a to az takej miere, za kratky cas mala uplne mokre vlasy na zahlavi, a musela sa hned sprchovat. Lekar je predpisal krem s obsahom hormonov, mama ho vsak kvoly vysokemu krvnemu tlaku nakoniec nemohla pouzivat. K tomu sa pridalo nutkave mocenie a ciastocny unik mocu.Mama sa obavala zakaslat alebo kychnut, citila sa velmi neprijemne a obavala sa chodit do spolocnosti.Obmedzovalo ju to v zamestnani…Preto som hladala informacie a v casopise som nasla informaciu o pripravku IVE. Velmi som sa potesila hlavne preto ze sa jedna o prirodny pripravok.Kupila som ho mame a asi po mesiaci zacala pocitovat zlepsenie. Je to vinikajuce, mama ho uziva dalej a zacala som aj ja, nakolko trpim castymi zapalmi mechura a obcasnym nutkavym mocenim.Bojim sa dalej cestovat.Dufam ze pomoze aj mne. Dakujeme Vam 🙂 S pozdravom Daša a Anna

Příspěvek k výrobku „IVE“ ( Radka ):

Můj příběh bude oproti ostatním možná trošku netypický, protože je mi teprve 32 let a nejedná se u mě tedy o změny získané věkem. K obtížím s močovým měchýřem jsem se dopracovala velmi častými záněty močového měchýře a močových cest. Zánětů jsem měla opravdu mnoho a po čase jsem začala pociťovat obtíže i v obdobím kdy jsem zrovna zánět neměla. Jakmile se mi chtělo na malou, bylo to hned tak intenzivní, že jsem musela okamžitě hledat toalety. Chodila jsem čím dál častěji, měla jsem bolestivé a nepříjemné tlaky v močovém měchýři a žila jsem v neustálém stresu z obav, jestli to udržím. Bála jsem se zakašlat, kýchnout si , smát se nebo cvičit, protože někdy v takových situacích došlo k úniku moči, což mě velice deprimovalo.
Jakmile jsem někam měla jet , už dopředu jsem řešila, jestli budu mít kam jít na WC, protože mi bylo jasné , že během své cesty nebo výletu , budu muset nejednou toalety vyhledat.
Přestala jsem cvičit, měla jsem obavy z cestování, bála jsem se smát a chodit do společnosti …… Přišla jsem si ve svém věku strašně odstrčená …….Kdo tyto problémy nezná, tak se mu to těžko vysvětluje, ale váš život se pak točí jen kolem této potřeby, vše musíte přizpůsobovat vašim obtížím a strašně to omezuje kvalitu života.
Protože nevím o nikom , kdo by tyto obtíže měl již v takovémto věku, styděla jsem se o tom někomu říct a tak jsem se s tím trápila sama. Zkoušela jsem užívat léky předepsané urologem, ale většího zlepšení jsem nedosáhla a navíc mi po nich bylo špatně. Říkala jsem si, když mám takové obtíže ve 30, jak asi budou vypadat za dalších 10-20 let.
Potom jsem narazila na internetu na tablety IVE Inkontin Stop a rozhodla se je vyzkoušet. Nebyla jsem si vůbec jistá , jestli to může i mě pomoci, ale protože v popisu bylo uvedeno , že se jedná o přírodní přípravek , tak jsem si říkala, že za pokus nic nedám. Využila jsem 3 balení přípravku a cítím zlepšení. Už nemusím tak často běhat na toalety a nemívám tak úporný pocit nutkání, v noci již vstávám pouze jednou a také se zlepšují obtíže s únikem moči. Protože se při užívání různých přírodních přípravků doporučuje vždy alespoň týdenní pauza, tak jsem nyní přípravek vysadila, ale po 1-2 týdnech bych ho chtěla zase začít užívat a věřím tomu, že dojde k dalšímu zlepšení a že se časem zbavím svých dlouholetých obtíží úplně. Protože jsem na stránkách IVE objevila i návod na cviky k posílení pánevního dna, začnu i cvičit, což jistě účinek podpoří. Děkuji, že tento přípravek existuje a že dává šanci zlepšit nebo odstranit takového obtíže bez chemických léků.

Radka (32 let)

Příspěvek k výrobku „IVE“ ( Ludmila ):

Pracuji jako zubní lékařka a převážnou část pracovní doby stojím na nohou u zubního křesla. Před nějakým časem jsem začala pociťovat neustálý tlak v oblasti močového měchýře, kdy mě tento stav nutil na časté návštěvy toalety. Preventivní gynekologická prohlídka potvrdila sestup močového měchýře a vychlípení stěny, takže bude zapotřebí chirurgický zásah v podobě plastiky. Na doporučení jsem začala užívat Váš přípravek IVE, který jako lékařka oceňuji a doporučuji všem ženám, které mají podobné problémy jako já. Váš přípravek budu užívat i po operaci a věřím, že se moje zdravotní problémy omezí nebo úplně vymizí a já se budu moct v klidu věnovat své práci.
S pozdravem Ludmila

Příspěvek k výrobku „IVE“ ( Simona ):

Pracuji jako obchodní zástupkyně a jsem prakticky neustále na cestách.Jezdím vlastním vozem, ale v zimním období preferuji z důvodu bezpečnosti autobusové spojení. Při delší cestě jsem několikrát měla velký problém s udržením moči, jelikož ne každý autobus je vybaven WC.Párkrát se mně přihodila velmi nemilá věc, během jízdy jsem to nevydržela a došlo k malému úniku moči a já pak situaci složitě řešila. Po příjezdu mě čekalo neodkladné obchodní jednání, na které jsem přišla pozdě, protože jsem si musela jít koupit suché spodní prádlo. V časopise jsem se dozvěděla o Vašem přípravku, který si nemůžu vynachválit. Musím konstatovat, že mé problémy se od začátku jeho užívání zlepšily a já můžu v klidu cestovat.
Spokojená uživatelka Simona

Příspěvek k výrobku „IVE“ ( Blanka 43 let, Veselí n. Mor.):

Zdravím Vás! Chci vám napsat svůj příběh o problému s inkontinencí. Po dlouhých deseti letech od mého dramatického rozvodu jsem našla opět muže, kterého jsem považovala za toho pravého do společného života. Byla jsem zase po dlouhé době šťastná, ale jen jedno mně vadilo, a to moje postava, která začala trpět za léta samoty přebytečnými kily. Nic mě neutvrzovalo v tom, že bych se ještě mohla ve svých 43 letech někomu líbit. Najednou jsem zjistila, že pokud si chci tohoto skvělého muže udržet, musím proto také něco udělat! Přihlásila jsem se do aerobiku a začala pilně cvičit. Bohužel jsem zjistila, že po pár intenzivnějších poskocích mám nějaké podivné vlhko mezi nohama. Zpočátku jsem to přisuzovala zvýšenému pocení, ale po příchodu domů jsem s hrůzou zjistila, že to není pot, ale moč! Byla jsem naprosto konsternovaná a přestala na cvičení docházet, jelikož jsem se obávala zhoršení situace. Uvažovala jsem o plenách, ale to se mi vůbec nezamlouvalo. Přece jen, v přiléhavém cvičebním úboru by mohly být vidět. Nakonec jsem v lékárně narazila na vynikající přípravek IVE InkontinStop, který můžu všem ženám s tímto problémem vřele doporučit. Situace se výrazně zlepšila a já dál chodím cvičit bez pocitu obav a strachu.
Blanka z Veselí n. Mor.

Příspěvek k výrobku „IVE“ (Jarka 45 let):

Oslavila jsem 45 narozeniny a nikdy jsem žádné problémy s únikem moči neměla. Naivně jsem si myslela,že podobné potíže v dohledné době řešit nebudu. Bohužel jsem se spletla a i já začala problém s malou inkontinencí pociťovat ve chvílích nejradostnějších, konkrétně při trochu více intenzivním smíchu. Musela jsem se vždy hodně ovládat, což mi dělalo velký problém, protože se směji velice ráda a často. Zrovna jsem se seznámila s přítelem, se kterým jsem ráda chodila do kina na komedie. Měla jsem vždy nepříjemný pocit,že se nemůžu smát naplno a uvolnit se. Smích jsem v sobě doslova dusila a já z filmu neměla ten pravý požitek.Jednou jsme šli na návštěvu k přátelům, kde bylo hodně veselo, já se bohužel nevybavila vložkou a problém byl na světě!Musela jsem odejít, protože jsem měla mokrou sukni a bála se, že mokrý flek půjde vidět. Svěřila jsem se s problémem přítelkyni a ta mně doporučila Váš přípravek. Musím konstatovat, že problémy se zmenšily na minimum a já se už zase můžu krásně smát !
Spokojená spotřebitelka Jarka

Příspěvek k výrobku „IVE“ (Eva 68 let, Benešov):

Můj problém s únikem moči začal asi před měsícem. Ráno jsem tak tak doběhla na WC a hrůza, když bylo obsazeno (jak to tak po ránu bývá). Potom jsem se v různých časopisech dočetla o přírodním přípravku IVE, neodradila mě ani cena a už jedno balení mám využívané. Cvičím cviky na posilnění pánve a k mému příjemnému překvapení je mi fajn, už i počkám a nešílím, že není volno na WC. Bála jsem se i delších procházek a měla zmapovaná místa ve městě, kam doběhnu až to přijde – a ani to už není tak naléhavé. Dík za ten přípravek, za to, že se objevil na trhu. Měla jsem strach z toho, co bude dál, operace byla jako strašák a možná by nebyla nic platná. Zatím jsem díky IVE v pohodě.

Kult mládí a krásy je patrný všude kolem nás. Zvlášť na ženy jsou v práci i mimo ni kladeny vysoké nároky na vzhled i vitalitu. S věkem však přichází zdravotní potíže, které dokáží nalomit sebevědomí – inkontinence patří mezi nejpalčivější. Nejednu ženu zaskočil nechtěný únik moči na nejméně vhodném místě a málokterá byla na nepříjemnou situaci dostatečně připravená.

Společensky citlivý hendikep „přepadl“ i paní Janu, které je padesát devět let. Podobně jako v případě celé řady žen si nejprve zažila krušné chvilky plné studu a rozčarování. Stejně tak si ale záhy uvědomila, že „v tom“ není sama a o své zkušenosti se s námi dokonce podělila: „Odešla jsem na vytoužený starobní důchod a věřila, jak se budu realizovat na turistických výletech, jak budu chodit na tanečky. Prostě proto, že můžu a mám čas na vše, na co během dlouhých let při práci nebyl prostor,“ říká s trochu zasněným úsměvem. „Ale zdraví se v mém věku ozvalo. Při dobíhání na tramvaj, při učení vnučky jezdit na kole,… dostihl mě nechtěný únik moči. To mne překvapilo – už i já? Rozhodně jsem na tento problém nebyla připravená a nečekala jsem jej tak brzy,“ vzpomíná na své těžké chvilky Jana. Po konstatování odborníka, že se jedná o stresovou inkontinenci v častém spojení se zánětem močových cest, se paní Jana zařadila mezi četné zástupy žen s podobnými obtížemi. Typickým obdobím, během kterého se může nechtěný únik moči projevit, je menopauza a post-menopauza, kdy dochází k poklesu hladiny estrogenů v organizmu a s ním spojenému ochabnutí svalstva pánevního dna, rizikové období ale začíná již po čtyřicítce. Při podcenění potíží často dochází k jejich prohlubování. A paní Jana se svých plánů vzdát rozhodně nechtěla, začala se poohlížet o účinném a šetrném řešení zároveň. „Naštěstí jsem objevila přírodní přípravek IVE InkontinStop! A s názvem mohu jako zralá devětapadesátnice na sto procent souhlasit. Po pravidelném užívání tobolek je po problémech,“ říká dnes již nadšeně paní Jana, která si v lékárně zakoupila volně dostupný přípravek IVE s obsahem fytoestrogenů. „A navíc je v každém balení IVE letáček s jednoduše zobrazeným cvičením na posílení pánevního dna, které dvakrát denně zvládnu během vaření nebo při sledování televize,“ dodává. „A těch pár minut věnovaných sama sobě se opravdu vyplácí! Doporučuji všem ženám doplněk stravy IVE a svých plánů se vzdávat nemusíte!“

Nechtěný únik moči jí kazil plány

Občasné úniky moči nejsou závažným zdravotním problémem, nicméně není radno je podceňovat. Často totiž může docházet k prohlubování těchto obtíží. Pravidelné návštěvy lékaře a užívání speciálních přípravků, které nemají vedlejší účinky, jsou základními pravidly při péči o močové ústrojí v rizikovém období života ženy, tj. od 40let. Zavedení preventivních opatření dostatečně včas pak ve většině případů znamená menší pravděpodobnost komplikací v pozdějším věku.

Bála se kýchnout, aby se nepočůrala

O potížích s udržením moči se nám svěřila pětašedesátiletá paní Blažena Krásná z Šumavy. „Chci se podělit s mou zkušeností ve věci nechtěný únik moči. Je mi 65 let a začala jsem pociťovat už na jaře tohoto roku takové slabounké tečení moči do kalhotek. Pak se to začalo zhoršovat a navíc jsem si přivodila asi tímto způsobem nepříjemné vaginální potíže, i když dbám na čistotu a výměnu kalhotek. Vaginální potíže byly spojeny se zánětem močových cest a tak jsem byla léčena antibiotiky. Přes léto se to trochu zklidnilo a asi také proto, že jsem trávila nějaký čas u moře. Bála jsem se kýchnout, něco i třeba méně těžkého zvednout, pracovat venku na zahradě, jít i do obchodu, abych se cestou nebo i tam nepočůrala, protože se zánět opět vrátil a znovu byl přeléčen antibiotiky,“ popisuje své zdravotní komplikace paní Blažena.
Jelikož paní Blažena zjistila, že bez další pomoci jí reálně hrozí další a další opakované úniky moči, rozhodla se situaci řešit jinak. „Náhodně četla v nějakém časopisu reklamu na přírodní přípravek IVE. Tak jsem zašla do lékárny a koupila si ho na 2 měsíce. Brala jej poctivě každý den a asi za tři týdny se stav úniku zlepšil, což je doteď. V krabičce byl přiložen letáček s návodem na cviky-stahování pánevního svalstva, moc mi to z počátku nešlo, ale snaha se vyplatila a já se nyní cítím lépe, trochu se vrátilo zpět sebevědomí, ovšem ještě to není ono a chce to dál pokračovat v užívání IVE,“ uvedla. „Ještě chci podotknout, že se mi také zmírnily, ale nevymizely, návaly horka,“ zakončila paní Blažena.

Inkontinence ji omezuje i v zaměstnání!

Často se stává, že ženy, které postihne nechtěný únik moči, začnou jakoby ztrácet kontakt s okolím. Ztrácí chuť milovat se partnerem, přeruší kontakty s kamarádkami, odchází ze zaměstnání. Obdobně se to zpočátku vyvíjelo i v případě paní Olgy.

Paní Olga (51 let) z Jihlavy pracovala dlouhá léta coby zdravotní sestra. Práce ji bavila, pomoc lidem byla a dodnes je jejím životním krédem. Když ale sama pomoc potřebovala, najednou, jakoby na vše byla sama a v jejím okolí nebyl nikdo, kdy by jí s jejím problémem mohl pomoci. „Součástí mé práce bylo zvedání či otáčení pacientů. Když se mi poprvé stala ta nepříjemná věc s nechtěným únikem moči po zvednutí pacienta, přikládala jsem to tomu, že byl poněkud vyšší váhové kategorie. Když se mi to zakrátko stalo znovu s ženou, která byla jako pírko, strašně jsem znejistěla. Následně jsem pociťovala stále častější nucení na močení, musela jsem dobíhat na záchod a vždy jsem nějakou tu kapku neudržela, byla jsem zoufalá,“ popisuje Olga počátky svých problémů. Kolegyním v práci se s tím svěřit nechtěla, bála se, že toho za chvíli bude plná nemocnice a ona přijde o místo. Dokonce z tohoto důvodu nechtěla o pomoc žádat ani lékaře z této nemocnice. Přestala chodit na kafe s kamarádkami, bála se, že bude neustále běhat na záchod. Manželovi se s problémem svěřila teprve poté, co na ni skrze neustálé chození na záchod naléhal. „Na vyšetření jsem jela až do sousedního města. Bylo mi řečeno, že jednak mám zánět močových cest a za druhé, že nejspíš trpím stresovou inkontinencí. Po vyléčení zánětu a po přečtení zajímavého článku v jednom časopise jsem se po poradě s lékařem rozhodla vyzkoušet cestu přírodní. V lékárně jsem si koupila volně prodejný přípravek IVE InkontinStop s obsahem fytoestrogenů. Zároveň jsem si v přiložené brožurce a následně na internetových stránkách www.ive.cz nastudovala cviky na posílení svalů pánevního dna, takzvané „Objevování tří vrstev“. Můj stav se najednou začal týden od týdne lepšit,“ uvedla. V současnosti sice Olga v zaměstnání pro jistotu nosí slipové vložky, ale s únikem moči už tak velké problémy nemá. Zvedání pacientů pro ni není překážkou a dál se tak věnuje práci, která jí tak baví. „Jsem za to moc vděčná. I s paní lékárnicí vždy, když si jdu pro nové balení IVE, se o jeho účincích bavíme a potvrzuje mi, že si pro něj chodí stále více žen,“ dodala na závěr paní Olga.

Kvůli inkontinenci se bojí do divadla!

Nechtěný únik moči Vás od určitého věku může „přepadnout“ kdykoli, aniž to zrovna čekáte. Níže přinášíme příběh paní Kláry, která musela kvůli nechtěným únikům moči přestat chodit do tolik oblíbeného divadla a postupně se jí začal hroutit i život doma.

Paní Klára (55 let) z Náchoda vždy velmi ráda chodila do divadla. Její koníček se ale změnil v noční můru poté, co si zašla na divadelní představení Mlýny v podání legendárního Divadla Sklep. „Strašně jsem se tehdy na vystoupení mých oblíbených herců těšila. A nezklamali mě. Smíchy jsem se doslova za břicho popadala, když v tom se to stalo,“ vzpomíná Klára. „Najednou jsem ucítila, jak jsem si cvrnkla. Navíc jsem měla bílé kalhoty, takže mokrý flek byl na světle hodně vidět. Se zděšením jsem čekala až na konec představení, kdy všichni odešli, pak rychle do šatny pro dlouhý kabát a domů, bylo to strašné, trapnější situaci jsem nezažila,“ pokračovala. Přestože si myslela, že se jednalo jen o jednorázovou nepříjemnost, nebylo to tak. „Poté jsem se mi to začalo stávat častěji, ať již při smíchu, nebo při náhlém pohybu. V divadle jsem od té doby nebyla, chytla jsem velkou depku, doma mě to nebavilo, co Vám budu povídat,“ smutně konstatovala. S žádostí o pomoc se obrátila na lékaře. Ten po vyšetření vyloučil nádorový proces v močovém měchýři. „Pan doktor říkal, že mé potíže odpovídají takzvané smíšené inkontinenci moči, a že se jedná o relativně častý problém,“ uvedla Klára. Na doporučení tedy začala se cvičením pánevního dna, to mělo odbourat zejména potíže s únikem při změně polohy. „Ke zlepšení kvality sliznic močových cest mi bylo doporučeno používat lokálně aplikované ženské pohlavní hormony estrogeny. Já ale dala na doporučení známé přednost přírodnímu řešení pomocí fytoestrogenů v přípravku IVE InkontinStop,“ popsala Klára. A výsledek? „Po 3 měsících pravidelného užívání IVE a provádění cviků na posílení pánevního dna, které jsou mimochodem hezky znázorněny i na www.ive.cz, jsem znovu získala sebevědomí a rozhodla se zajít do divadla. Bylo to úžasné, skvěle jsem se bavila a po nechtěném úniku moči ani stopy. Díky IVE se mi opět vrátila radost ze života, o kterou jsem přišla, a moc za to děkuji. IVE dnes doporučuji všem svým známým,“ zakončila svůj příběh paní Klára.

Výzva IVE: Podělte se s námi o svůj příběh!
Zajímá nás, jaké problémy s inkontinencí trápí právě Vás! Čeho všeho jste se musela kvůli nechtěnému úniku moči vzdát? Jak to ovlivnilo Váš soukromý život?
Vaše zkušenosti mohou p omoci ostatním!
Autorka každého uveřejněného příspěvku obdrží jako dárek Ive na 2 měsíce zdarma. Své příběhy nám posílejte na ive@simply-you.eu.

Odesláním svého příběhu souhlasíte se zpracováním osobních údajů, jejichž úplné znění je k dispozici na zde